מתנה מקורית לחג

אתם מתארחים בחג אצל המשפחה הקרובה, ומביאים אתכם שבט של ארבעה ילדים. מן הראוי, אתם חושבים לעצמכם, שתדאגו להביא מתנה נחמדה. אתם מסתכלים על בקבוקי יין, על שוקולדים, על פרחים ועל אגרטלים, ואתם מגיעים למסקנה שנמאס לכם ממתנות משעממות
שנותנים ומקבלים שנה אחר שנה. הגיע הזמן לתת מתנה מקורית באמת, מתנה שתשמח את מקבליה ותרגש אותם, ולא תינתן להם רק כדי לצאת ידי חובה. מתנה מקורית בחג יכולה לנוע בין שלל רחב של אפשרויות שונות. כדאי לחשוב על המארחים שלכם מה הם אוהבים לקבל? באיזו מתנה הם יוכלו לעשות שימוש? אם אתם מגיעים להתארח בביתם של בשלנים, מומלץ לחשוב על מתנה מקורית שקשורה לתחום המטבח. מכונה להכנת מיץ, סט סכינים חדש, קרש חיתוך איכותי במיוחד וכל דבר אחר שעולה על דעתכם. חנויות רבות עוסקות בתחום של עיצוב הבית והמטבח ואין ספק שתוכלו למצוא בהן מתנה מקורית שתיראה לכם מתאימה וראויה. אם אתם מוזמנים לביתם של חובבי קולנוע או ספרות, תוכלו לקנות להם מתנה מקורית הקרובה לליבם: ספר חדש ומיוחד ששמעתם עליו או קראתם בעצמכם, או דיסק של סרט ישן ונדיר שהם ודאי לא ראו הרבה זמן. כדאי גם לחשוב על מתנה מקורית לילדיהם של המארחים.

אתם ודאי מכירים ויודעים מה מלהיב אותם

ספרים? משחקי מחשב? מטקות לחוף הים? היו יצירתיים, וזכרו שהענקת מתנה מקורית לרוב משמחת גם ילדים קטנים, שיתלהבו מאוד מן ההשקעה ומן היצירתיות שלכם. כמו כן, אם מגיעים לחג מספר אנשים ביחד אתכם, מומלץ להתאגד ולרכוש מתנה מקורית יחד. כך תוכלו לקנות למשל מכונה להכנת קפה, מכונת גלידה, סט של דיסקים איכותיים, או כל מתנה מקורית אחרת שעולה על דעתכם ומצריכה כמה שותפים בקנייתה. במידה ואתם מתקשים להחליט מה לקנות, פשוט חשבו על עצמכם: איזו מתנה מקורית אתם הייתם רוצים לקבל בחג? מה היה מעלה חיוך על פניכם וגורם לכם להעריך את נותני המתנה ואת בחירתם? המלצה נוספת שנוכל לתת לכם, היא תמיד ללוות מתנה מקורית בברכה יפה וחמה. הדבר יהפוך את מה שהבאתם לאישי עוד יותר. לא לכל משפחה כדאי להביא מתנה מקורית. ייתכן ואתם מגיעים לבית שבו יין ופרחים יהיו הדבר הרצוי ביותר ויתקבלו בברכה ובשמחה אמתית, ישנם אנשים שאוהבים דברים 'טובים וישנים' ומעריכים אותם מאוד. חשבו היטב על מי שאתם מגיעים אליהם לחג, ונסו להבין מה הוא הסגנון שלהם. מובן שיהיה לכם קל יותר לעשות זאת אם המארחים הם אחים או הורים, וקשה יותר במידה ואלו בני דודים דרגה שנייה. לרוב לא נהוג לשאול איזו מתנה לתת לחג, אך במידה ומדובר במתנה מקורית שאתם באמת לא בטוחים מה מקבליה יחשבו עליה, תוכלו לרמוז או לשאול בעדינות מה דעתם בעניין.