מתנות מקוריות היתרונות

הרי אומרים שהעיקר הכוונה. אז למה כל כך חשוב להביא דווקא מתנות מקוריות?

מתנות מקוריות מעידות על השקעה ואכפתיות

נכון, העיקר הכוונה. אך מתנות מקוריות מעידות על כוונה אמתית, על השקעה ואכפתיות. כשאנחנו מקבלים מתנות סתמיות, אנחנו מרגישים לעיתים כאילו לא קיבלנו דבר, אפילו אם הן יקרות ונחשבות. אך כשאנחנו מקבלים מתנות מקוריות ויודעים שמישהו השקיע מחשבה ויצירתיות גם אם המתנה לא לטעמנו, היא משמחת ומרגשת.

מתנות מקוריות נחקקות בזיכרון

מתנה נועדה לכדי להרעיף אהבה, כדי לשמח וכדי ליצור עבור יקירינו רגעים של אושר שיישארו איתם זמן רב. מתנות מקוריות בכוחן לשמח לאורך שנים רבות, בכל פעם שנזכרים בהן הן מעלות גיחוך, פליאה והתרגשות.

מתנות מקוריות יותר כייף לתת

כמובן שיותר כייף לקבל מתנות מקוריות, אך גם עבור אלה שנותנים מתנות מקוריות אין ספק שהם נהנים מהנתינה. גם התהליך היצירתי של מחשבה מוקדמת, תכנון והפתעה הוא תהליך מרגש ומשמח שמאיר את חיינו. מתנות מקוריות סוחפות את כולם כשאנו מארגנים מתנות מקוריות אנו מגלים שהרבה אנשים פתאום רוצים לקחת חלק בהפתעה. כשיש לנו רעיון מיוחד פתאום אנו זוכים לעזרה מבני המשפחה והחברים והמתנה הופכת לאירוע גדול ומיוחד. יש המון דרכים לשתף אנשים רבים בארגון של מתנות מקוריות, כמו שמיכת תלאים עם ברכות ויצירות של חברים קרובים, סרט בעריכה של המשפחה עם שלל ברכות ובדיחות פרטיות, שיר בהקלטה משותפת  ועוד. מתנות מקוריות בהשתתפות של משפחה וחברים יכולות להיות גם יצירה של חוויה עם כל החברים והאהובים. מדובר בחוויות כמו שייט משפחתי, פיקניק במקום יפיפה ולא שגרתי, ואפילו מסיבת הפתעה עם קונספט יוצא דופן. מכיוון שקבלת מתנות מקוריות סוחפות את כולם קל להשיג מימון לרעיונות המטורפים ביותר. אם זו מתנה מקורית עם רעיון "מדליק" כלם ירצו לקחת בה חלק. כך שבקלות אפשר לאסוף מספיק אנשים כדי לממן  אותה.

מתנות מקוריות שוברות את השגרה

מתנות מקוריות אנו מקבלים ונותנים באירועים מיוחדים, באירועים בהם אנו מצפים לשבור את השגרה המוכרת ולהאיר את היום באופן מיוחד. לא תמיד מתנות רגילות מאפשרות לעשות את זה. לעיתים קרובות אם במתנה לא הושקעה מספיק מחשבה היא אפילו עשויה לגרום לתחושה של אפרוריות ויומיומיות. אך מתנות מקוריות הן ססגוניות ומפתיעות. לא משנה באיזה סדר גודל הן, הן תמיד ישברו את השגרה ויקשטו את הרגע בחגיגיות ושמחה.

מתנות מקוריות לא משנה באיזה תקציב או סדר גודל

היופי של מתנות מקוריות הוא שגם בעודן קטנות וצנועות גורם ההפתעה והמקוריות הופך אותן תמיד לחגיגיות. הן תמיד נזכרות כמתנות גדולות ורבות משמעות. מסתבר שהיופי בקבלת מתנות מקוריות הוא המענה על הצורך של כל אחד פשוט להרגיש מיוחד באירועים מיוחדים ולקבל מתנות מקוריות.