יוון למה כדאי לטייל בה?

בכל קיץ ישראלי טיפוסי אלפי ישראלים אורזים מזוודות, מודדים את בגדי הים החדשים, ומשוויצים לחבריהם בעבודה כי היעד הבא שלהם הוא לא אחר מאשר יוון. יוון הפכה עבור הישראלים כמוקד תיירותי ממדרגה ראשונה אך מהי הסיבה לאהבה  הגדולה כל כך שרוכשים הישראלים דווקא ליוון? מובן מאליו שיש לכך כמה סיבות בולטות מאוד:

הדמיון בין הישראלים ליוונים

ראשית הדמיון הפשוט שיש בין הישראלים ליוונים. במזג, בהתנהגות, בחמימות ובהכנסת האורחים, בשמחת החיים ובנועזות שמהולה בה מעט חוצפה. כל אלה גורמים לנו – הישראלים, להרגיש נח. בלי צורך להעמדת הפנים, בהתנהגויות תואמות חברה, בנימוסים של אנגלים, במרובעות של אמריקאים, ובקרירות של הולנדים. ובכך שאנו יכולים להיות עצמנו בלי הרבה גינונים ופוזות, החופשה מהנה פי שניים ומאפשרת מנוחה ונחת מהשגרה העמוסה המלאה רעשים ומלחמות.

האוכל

האוכל הוא מרכיב חשוב, מרכזי ואף עיקרי לתייר בכלל ובייחוד לתייר הישראלי. יוון, מדינה ים תיכונית, מפורסמת במאכליה גם בארץ בכל בית קפה אפשר למצוא בתפריט סלט יווני, גבינות ויין תוצרת יוון. כך שהישראלי עוד בהגיעו ליוון מרגיש בנח ובטוח לגבי ארוחותיו ולא חושש שלא ימצא מפלט מלאכול תמנון חי או סוגי עצות מטוגנות ורוקדות בצלחת שלו. מעבר לכך אין ספק שהאוכל היווני הוא מדהים, שפע היין, הפטה המעולה שנמצאת בכל קיוסק, הממולאים, המוסקה ועוד.

הטברנות של יוון

הטברנות של יוון הפכו למפורסמות לישראלים הנוסעים אליה ומחפשים אותנטיות, ריגוש, נגינה, והרבה יין. הישיבה בטברנות של יוון, בערב מלא בכל טוב –  שמחה, ריקודים, האוכל המשובח, שבירת הצלחות המסורתית, וכמובן היין המדהים, גורמים לישראלי להתרוממות רוח, להרגשה של חופשה אמתית בחוץ לארץ שהיא מלאת חיים, וחגיגיות. יש משהו בבילוי בטברנה שגורם לתייר להרגיש שהוא בהופעה מרגשת וקסומה בה הוא יכול לשבת בנוח, להתרווח, לאכול ולשתות כאוות נפשו.

האקלים והטופוגרפיה של יוון

האזור הטופוגרפי של יוון מושלם. מדינה ים תיכונית, ברוכה בשפע רב של מים, נהרות, נחלים, אגמים ובריכות, הרים גבוהים מלאי שלגים, אתרי סקי ותצפיות מטורפות. ובצדה השני, חוף ים מהמם, איים פזורים, והכול מלא צמחייה ועצים, באלפי גוונים שונים של ירוק. ובתוך כל אלה שזורים להם כמו בתוך אגדה, כפרים עם בתים בנויים טיח חול מקומי, ערים בנויות אבן עתיקה, זכר לאימפריות משגשגות. לכן יוון היא בחירה מושלמת לחופשה חלומית מובטחת, לא קר ואם זאת לא חם מידי, הכול נעים, ציורי ומתנגן בקצב רגוע של אנשים החיים בשלווה את חייהם ושמחה בלבבם.

לסיכום

ניתן לומר על יוון שהיא בחירה מושלמת לישראלים שמחפשים חופשה לא יקרה בארץ מלאה בנופים מדהימים ואווירה שמחה.