השכרת יאכטה לאחר קורס סקיפרים

הירידה התלולה במחירי היאכטות בשנים האחרונות פתחה את הימאות והשייט גם למי שאינו נמנה עם העשירון העליון. היום, כדי לצאת להפלגה ביאכטה לבד לא צריך להיות בעליה של היאכטה, ניתן פשוט לבצע השכרת יאכטה לבד או עם מספר חברים. באופן זה הירידה במחירי הרכישה ואפשרויות השכרת יאכטה, משכו רבים להירשם למסגרת של קורס סקיפרים כדי שיכולו לנצל היטב את האפשרויות שנפתחו עבורם ובהם השכרת יאכטה. הסקיפר (או בשמו העברי הספן) הוא האדם שעומד בראש הצוות של כליי השייט הקטנים וכמובן כאשר לוקחים השכרת יאכטה. קורס סקיפרים מקנה לתלמידיו את העקרונות הבסיסיים בתחום השייט והימאות. קורס סקיפרים מאפשר לבוגריו לתפוס פיקוד, השכרת יאכטה לבד להפלגה במרחבי הים. בוגרי קורס סקיפרים יוכלו בסיום הקורס להזמין השכרת יאכטה שגודלה עד 24 מטרים ללא תוספות נוספות לצורך הביטוח של משיט היאכטה.

למה כדאי לי לעבור קורס סקיפרים למטרת השכרת יאכטה?

אם אתה אוהב ים ויצר ההרפתקנות בוער בך, קורס סקיפרים הוא חווית חובה עבורך. קורס סקיפרים ונושאי הלימוד שלו יאפשרו לך לפתח לא רק את הידע בתחום הימאות אלא גם ליהנות יותר מהשייט עם השכרת יאכטה שכן הקורס מלמד אתכם, בין השאר, גם עצמאות מהי, דבר שתורם לתחושת האחריות והרגשת החופש שלכם בלב ים במיוחד כאשר לוקחים השכרת יאכטה. ההשקעה הכספית הכרוכה בקורס סקיפרים היא השקעה משתלמת משום שמדובר בהשקעה כספית חד פעמית למטרת השכרת יאכטה, כאשר בטווח הארוך תוכל לבצע השכרת יאכטה ולהפליג כל פעם למקום אחר בעולם מבלי שתצטרך להשקיע באיש צוות אחר שיעשה זאת.

מה אלמד במסגרת קורס סקיפרים למטרת השכרת יאכטה?

קורס סקיפרים שמטרתו הסופית השכרת יאכטה משלב תכנים עיוניים ותכנים מעשיים כאחד.
הרי בסופו של יום המטרה של בוגרי קורס סקיפרים היא לצאת לים הפתוח על ידי השכרת יאכטה אבל לעשות זאת בחוכמה כדי לשוב הביתה בשלום עם מצבור חוויות מדהימות, ולדעת שאתם מסוגלים להפליג עם היאכטה מבלי לגרום לה נזקים שלאחר מכן תצטרכו לשלם פרמיות לחברות השכרת יאכטה שבה קיבלתם אותה. באופן זה לומדים בחלק העיוני של קורס סקיפרים על המכונות והפעלת המכשירים שעל היאכטה, מטאורולוגיה, עקרונות הימאות, חוקי הדרך, ניווט על החוף, ניווט מכשירים, עזרה ראשונה ועוד, כל הנושאים ישמשו אתכם בפועל בעת השכרת יאכטה. בחלק המעשי של קורס סקיפרים מיישמים למעשה את הידע שנרכש בחלק התיאורטי של הקורס ובמקביל לומדים גם שייט הלכה למעשה. בחלק המעשי נלמד את הגישות השונות לרציפים, מצבי חירום בים עגינה ועוד, והדגש בנושאים הללו שהם למעשה יתנו לכם את הניסיון הימי הדרוש למטרת השכרת יאכטה. קורס סקיפרים נמשך כשנה ובסיומו תעברו מספר בחינות עיוניות ומעשיות. בסיום הקורס מקבלים רישיון שייט חופי של משרד התחבורה המאפשר לכם את ההפלגה לבד ביאכטה שתוכלו לקחת ע"י השכרת יאכטה.

מה עוד חשוב לדעת על קורס סקיפרים?

קורס סקיפרים מיועד לגברים ולנשים שבסוף הקורס יוכלו לקחת השכרת יאכטה. סף הגיל המינימאלי משתנה בהתאם לתנאי הרישיון המבוקש, השכרת סירה או השכרת יאכטה. מלבד הדרישה לגיל מינימאלי יש חובה להציג אישורים מרופא המעידים על בריאות תקינה,
ראייה תקינה ואבחנה בצבעים. לקריטריונים הללו יש חשיבות רבה. פרט לכל אלה, חשוב שתצטיידו בהרבה מוטיבציה ללמוד ולהשקיע, כך תהיו מוכנים להרפתקה של חייכם ועם ביטחון שאתם מסוגלים לקחת השכרת יאכטה בכל מקום.